Мережевий протокол LoRaWAN характеризується низьким енергоспоживанням кінцевих пристроїв, високою проникною здібністю та захистом сигналу від перешкод. Безпосередньо модуляція LoRa забезпечує дальність зв’язку на відкритій місцевості до 15 км.

Для міських умов дальність зв’язку залежить від умов і враховує різні показники:

  •   щільність забудови, висота забудови;
  • матеріали стін, через які треба пройти радіосигналу;
  • висота розташування базових станцій та їх кількість;
  • наявність або відсутність радіоперешкод з боку мобільних операторів.

Максимальна дальність у міських умовах, яку вдалося досягти у проєктах Atiko склала 5 км. Сприяли цьому рельєф місцевості та низька щільність забудови. Для проєктів із високою щільністю будівель ці показники виявились набагато нижчими, але встановлення додаткових станцій повністю вирішувало завдання клієнта. До того ж з’являлася можливість швидкого підключення більшої кількості різних пристроїв до мережі.

Дальність передачі даних у мережі LoRaWAN забезпечується використанням широкосмугової модуляції на фізичному рівні. Чим більше перешкод для радіосигналу існує, тим менша дальність.

Як розрахувати дальність сигналу для конкретного проєкту?

Щоб зрозуміти, яка дальність сигналу між передавачами в конкретному проєкті, необхідно вивчати особливості міського середовища, в якому будується мережа. Так, якщо кінцеві пристрої розташовуються у глибоких підвалах, то дальність сигналу може становити близько 300 метрів. Але варто зауважити, що перешкоди на шляху сигналу можуть різнитися, тому точні розрахунки необхідно проводити безпосередньо при розгортанні мережі.

Чому мережа LoRaWAN вигідна в міських умовах?

Попри невисоку дальність сигналу в міських умовах, у протоколу LoRaWAN є ряд переваг, що виокремлюють її серед інших варіантів бездротової та дротової мережі.

  •     Під’єднання датчиків, розташованих у важкодоступних місцях. Наприклад, якщо треба під’єднати до Інтернету речей датчик, розташований у глибокому підвалі, інші бездротові мережі будуть показувати нестабільний результат. Для дротових мереж знадобляться серйозні витрати.
  •         Термін роботи кінцевих пристроїв від батареї. Тривалість роботи кінцевих пристроїв для мережі LoRaWAN від вбудованої батареї досягає 10 років.

Кожен проєкт індивідуальний і замовник обирає «найзручнішу» та найвигіднішу технології збору та передачі даних. За необхідності під’єднання великої кількості точок контролю/обліку, доцільніше розгорнути мережу та покрити велику територію, «потрапити» у підвали.

Компанія Atiko реалізує проєкти, що дозволяють включати в єдину мережу найрізноманітніші датчики, тим самим організовуючи єдину систему збору всіх необхідних замовнику даних. Детальніше про реалізовані проєкти можна почитати в розділі «Рішення».